Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Boks - popularny sport walki

Nie ulega żadnej wątpliwości to, że najpopularniejszym sportem walki jest oczywiście boks. Wielu ludzi zajmuje się tym zawodowo, a to głównie z tego względu, że naprawdę sporo pieniędzy można na tym zarobić, ale także zyskać międzynarodową sławę, co na pewno jest bardzo pozytywnym zjawiskiem dla wielu z nas.

Każdy z nas doskonale wie o tym, że boks wchodzi w skład Igrzysk Olimpijskich, ale nie są one aż tak wartościowe, jak w innych sztukach walki, gdyż przede wszystkim w boksie liczy się to, aby wywalczyć jakiś pas mistrzowski, do czego niewątpliwie prowadzi długa droga.

Potrzeba tutaj bardzo dużo treningu, aby wszystko szło zgodnie z planem, ale także trzeba posiadać odpowiedniego promotora, który będzie nam załatwiał bardzo dobre walki i kontrakty od sponsorów, co jest bardzo ważną sprawą. Wiadomo nie od dziś, że najbardziej emocjonujące są przede wszystkim gale bokserskie, do których dochodzi raz na jakiś czas. Wtedy między sobą rywalizują pięściarze z całego świata, którzy walczą o miano najlepszych w swojej kategorii, gdyż wiadomo, że w boksie istnieje podział na kategorie wagowe. Oczywiście największą wartość ma pas zdobyty w wadze ciężkiej, więc na nim skupia uwagę większość zawodników.

Pojedynki niewątpliwie toczone są w ringach, a na około nich gromadzą się tłumy fanów, ale także przed telewizorami, którzy dopingują swoich ulubieńców. Walka toczy się oczywiście w systemie rund owym, w zależności od umowy pomiędzy danymi zawodnikami jest ich albo dziesięć, albo też dwanaście. Jak powszechnie wiadomo boks musi mieć także jeden bardzo element zawarty w sobie, a mianowicie musi to być sędzia ringowy, który czuwa nad odpowiednim przebiegiem walki, a więc jest to bardzo ważna rola, dla niego z której musi się dobrze wywiązać.

Wiadomą sprawą jest to, że walkę ocenia trzech sędziów i to od ich ocen wszystko zależy, no chyba, że wcześniej jeden z zawodników drugiego po prostu znokautuje to problem jest automatycznie wyeliminowany. Jak wiadomo walki nie odbywają się zbyt często, bo dany bokser potrzebuje sporo czasu, aby się zregenerować po jednej walce i dobrze przygotować do następnej.

 
Doping w sporcie wyczynowym
Sportowcy, zwłaszcza zwycięzcy, często kreowani są w umysłach fanów i kibiców jako swoiści bohaterowie. Uważa się ich
Duch sportowej rywalizacji - igrzyska olimpijske
Igrzyska olimpijskie są najstarszą tradycją sportową na świecie, mającą swoje początki już w starożytności, gdzie na c
Sławni sportowcy niczym bohaterowie narodowi
Sportowe emocje na wysokim poziomie towarzyszą każdym większym zawodom: mistrzostwom świata, mistrzostwom Europy czy i
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl