Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Chcesz ćwiczyć? Poznaj te zasady

Ruch to zdrowie - to podstawowa zasada, którą większość z nas zna doskonale. Te osoby, które chcą żyć zdrowo i cieszyć się dobrą formą, bez wątpienia wiedzą, jak wiele korzyści daje każdemu z nas systematyczne ćwiczenie.

Trening, nawet ten najmniej wymagający, może przynieść wspaniałe rezultaty. Najważniejsze, by był przeprowadzany systematycznie. Jeśli dodatkowo ruch staje się dla nas źródłem przyjemności, troska o zachowanie dobrej formy przestaje być zadaniem trudnym.

Spacery, jazda na rowerze czy też marsze z kijkami - taki trening na świeżym powietrzu może nie tylko poprawić stan naszego zdrowia, ale też sprawić nam wiele radości. Codzienne ćwiczenie to również domowa gimnastyka, trening na siłowni lub wizyty na basenie. Możliwości mamy wiele. Z jakich porad powinniśmy skorzystać w chwili, gdy chcemy, by ćwiczenie przyniosło nam możliwie jak najwięcej korzyści? Warto przede wszystkim pamiętać, że systematyczność wykonywania ćwiczeń jest ważniejsza od tego, ile czasu poświęcamy na pojedynczy trening. Można ćwiczyć nawet przez 2 godziny pod rząd „od czasu do czasu” bez osiągania większych efektów. Można też ćwiczyć codziennie po 20-30 minut, i powoli dostrzegać korzyści wynikające z takiej systematyczności.

Lepsza kondycja, zgrabniejsza sylwetka oraz lepszy nastrój - oto najważniejsze korzyści, jakie przynosi nam systematyczny trening. By ćwiczenie przynosiło dobre rezultaty, należy zadbać przede wszystkim o to, by możliwie jak najlepiej dopasować ćwiczenia. Dobór ten powinien być uzależniony w pierwszej kolejności od naszych możliwości kondycyjnych oraz stanu zdrowia. Zbyt forsowny trening przynieść może więcej szkody niż pożytku, będzie też skutecznym sposobem na zniechęcenie nas do dalszej aktywności fizycznej. Warto postawić zatem na spacery oraz na te ćwiczenia, które pozwolą nam skutecznie wzmocnić mięśnie, bez konieczności podejmowania nadmiernego wysiłku fizycznego. Można też wybrać się na siłownię i tam skorzystać z porad doświadczonego fachowca - tzw. trener personalny. Dzięki niemu można ustalić taki program treningowy, dzięki któremu nasz trening będzie mógł możliwie jak najlepiej spełniać nasze potrzeby i oczekiwania.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening klatki piersiowej
Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy ty
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl