Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Ćwiczenia fizyczne a odchudzanie

Praktycznie każda osoba odchudzająca się pragnie by proces ten przebiegał jak najszybciej. Istnieje parę sposobów, które pomogą przyspieszyć metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej oczywiście od osoby odchudzającej będzie to wymagało przynajmniej odrobiny wysiłku.

Konieczność zmiany nawyków żywieniowych jest oczywista jednak mało osób wie, że istnieją pewne przyprawy, które spowodują, że przyspieszymy swój metabolizm. Do takich przypraw możemy zaliczyć chili, cynamon, curry, imbir. Wystarczy dodawać je do każdego zdrowego posiłku (oczywiście według smaku) by dodatkowo podkręcać metabolizm. Kolejny sposób na przyspieszenie procesu odchudzania to ćwiczenia fizyczne.

Większość osób odchudzających się wybiera bieganie albo na przykład treningi cardio nie myśląc nawet o treningu siłowym gdyż kojarzy się bardziej z kulturystyką niż odchudzaniem. Oczywiście nie jest to zły wybór jednak by wpłynąć jeszcze bardziej na spalanie tłuszczu możemy połączyć te dwa rodzaje treningu co da nam lepsze efekty. Możemy podzielić treningi na dni na przykład w dni parzyste treningi cardio, a w nieparzyste siłowe albo wprowadzić trening siłowy na stałe do naszego planu i kończyć go na przykład dwudziestominutową sesją biegania na bieżni.

Nieumiejętne odchudzanie może mieć skutki śmiertelne. Zwłaszcza jeżeli za drastyczne odchudzanie zabiera się młoda dziewczyna, nastolatka, która znajduje się obecnie w wieku dojrzewania i nie jest do końca świadoma rzeczy, które robi, ponieważ dla niej liczy się na chwilę obecną tylko jej wygląd.

U młodych dziewcząt odchudzanie prowadzi przeważnie do poważnych chorób psychicznych, jakimi są bulimia i anoreksja. Z przykrością należy stwierdzić, że taki proceder dzieje się przed oczyma rodziców, którzy niestety nie dostrzegają problemów własnych dzieci. Dziewczęta są przekonane, że stosowanie głodówek wspomaga proces odchudzania się, dodatkowo pragną widzieć efekty od zaraz.

Podobnie jest wśród kulturystów, chcą oni przede wszystkim wyglądać jak najlepiej, dlatego też stosują takie metody, dzięki którym w bardzo szybkim czasie zgubią zbędny tłuszcz, a następnie zwiększą swoją masę mięśniową. Jednak takie odchudzanie powinno być przeprowadzone bardzo umiejętnie, ponieważ inaczej może wprowadzić w organizmie więcej szkód niż pożytku.

Dlatego też jeżeli ktoś zamierza wyrzeźbić swoje ciało, powinien się do tego odpowiednio przygotować przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że powinno się odwiedzić lekarza, który stwierdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania często dość drastycznych diet. Następnie istotne jest dobranie takiej diety do swojego organizmu. Tym dzisiaj zajmują się dobrzy specjaliści, warto więc któregoś odwiedzić, aby postarał się wybrać jak najlepszą dietę. Bierze się bowiem pod uwagę bardzo wiele czynników, takich jak płeć czy wiek lub tez nawet budowę ciała, z jaką zaczyna się dietę. Poza tym czasem nieco inne diety są dla osób które zawodowo zajmują się kulturystyką, a troszkę inne dla tych, którzy robią to hobbystycznie. Ci ostatni zazwyczaj pracują, więc nie mogą sobie pozwolić na to, aby przez cały dzień myśleć tylko o stosowaniu diety.

Poza tym jeżeli wykonują pracę fizyczną, dieta powinna to uwzględniać aby dostarczać im odpowiednich składników odżywczych, inaczej bowiem ich organizm może nie podołać codziennym obowiązkom.

 
Fitness - Ćwiczenia dla zdrowia i urody
Ćwiczenia fizyczneZbliża się sezon, w którym wykazujemy się stosunkowo małą aktywnością fizyczną, siedzimy zamk
Siłownia - jak ją dobrze wybrać?
SiłowniaNa co zwrócić uwagę decydując się na wybór siłowni? Pytanie z pozoru proste zwłaszcza dla mieszka
Sztuki walki
Zarówno w Polsce jak i na świecie istnieje bardzo dużo szkół sztuk walki, które różnią się od siebie, lecz generalnie
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl