Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Ćwiczenia fizyczne - postanowieniem noworocznym

Wraz z rozpoczęciem nowego roku wielu z nas zapragnie zrealizować jeden ze swych życiowych celów jakim jest zadbanie o sylwetkę. Ten nowy początek może być dla ciebie idealnym czasem do rozpoczęcia twojej przygody i zaprzyjaźnienia się ze sportem na dłużej.

Corocznie setki, jeśli nie tysiące osób zakładają sobie właśnie taki noworoczny cel, jednak jak widać po statystykach tylko nielicznym udaje się go osiągnąć. Nie załamuj się jednak drogi czytelniku. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś to właśnie ty został jednym z tych którym się udało.

Wbrew pozorom najważniejszą rzeczą wcale nie jest to, abyś pierwszego dnia po nowym roku zaczął swoją aktywność. Tak zrobiłaby większość ludzi, jednak nie ty. Ty chcesz należeć do elitarnego grona osób które pod koniec roku będzie wytrwale i sumiennie wypełniało swoje zeszłoroczne postanowienie. Nie bądź tym który będzie co roku powtarzał sobie że ma coś do zrobienia. Bądź tym, który trwa w swoim postanowieniu i sumiennie wprowadza je w życie sprawiając że staje się ono jego częścią.

Sekretem ludzi którym się udało jest długofalowe myślenie i staranne planowanie. Jeśli chcesz być jednym z nich tobie również potrzebny będzie plan. Zacznij od zaplanowania swoich treningów. Możesz w tym celu skorzystać wiedzy użytkowników internetowych forów, lub jeśli możesz sobie na to pozwolić porad profesjonalnego trenera. Nie narzucaj sobie ścisłej diety, a jedynie metodycznie zmieniaj swoje nawyki żywieniowe pozwalając zdrowej żywności z czasem zagościć w twoim życiu na stałe. Zakładając że już trenujesz, oraz starasz się zdrowo odżywiać nie zapominaj o rzeczy najistotniejszej w życiu każdego sportowca jaką jest sen. To on zregeneruje twój organizm, wyeliminuje mikro urazy powstałe podczas treningu oraz da Ci siłę na kolejne dni.

Wiesz już jak zabrać się za realizacje twojego postanowienia, a wiedza ta na pewno przybliży Cię do osiągnięcia wymarzonego celu, nie pozostaje więc nic innego jak tylko zabrać się za jego realizację.

 
Copyright: © univex.com.pl