Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Ćwiczenia fizyczne - postanowieniem noworocznym

Wraz z rozpoczęciem nowego roku wielu z nas zapragnie zrealizować jeden ze swych życiowych celów jakim jest zadbanie o sylwetkę. Ten nowy początek może być dla ciebie idealnym czasem do rozpoczęcia twojej przygody i zaprzyjaźnienia się ze sportem na dłużej.

Corocznie setki, jeśli nie tysiące osób zakładają sobie właśnie taki noworoczny cel, jednak jak widać po statystykach tylko nielicznym udaje się go osiągnąć. Nie załamuj się jednak drogi czytelniku. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś to właśnie ty został jednym z tych którym się udało.

Wbrew pozorom najważniejszą rzeczą wcale nie jest to, abyś pierwszego dnia po nowym roku zaczął swoją aktywność. Tak zrobiłaby większość ludzi, jednak nie ty. Ty chcesz należeć do elitarnego grona osób które pod koniec roku będzie wytrwale i sumiennie wypełniało swoje zeszłoroczne postanowienie. Nie bądź tym który będzie co roku powtarzał sobie że ma coś do zrobienia. Bądź tym, który trwa w swoim postanowieniu i sumiennie wprowadza je w życie sprawiając że staje się ono jego częścią.

Sekretem ludzi którym się udało jest długofalowe myślenie i staranne planowanie. Jeśli chcesz być jednym z nich tobie również potrzebny będzie plan. Zacznij od zaplanowania swoich treningów. Możesz w tym celu skorzystać wiedzy użytkowników internetowych forów, lub jeśli możesz sobie na to pozwolić porad profesjonalnego trenera. Nie narzucaj sobie ścisłej diety, a jedynie metodycznie zmieniaj swoje nawyki żywieniowe pozwalając zdrowej żywności z czasem zagościć w twoim życiu na stałe. Zakładając że już trenujesz, oraz starasz się zdrowo odżywiać nie zapominaj o rzeczy najistotniejszej w życiu każdego sportowca jaką jest sen. To on zregeneruje twój organizm, wyeliminuje mikro urazy powstałe podczas treningu oraz da Ci siłę na kolejne dni.

Wiesz już jak zabrać się za realizacje twojego postanowienia, a wiedza ta na pewno przybliży Cię do osiągnięcia wymarzonego celu, nie pozostaje więc nic innego jak tylko zabrać się za jego realizację.

 
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl