Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Mięśnie barków

Wyciskanie sztangi sprzed głowy:

Ćwiczenie to można wykonywać w pozycji stojącej jak i siedzącej:

Pozycja stojąca:

Stajemy w rozkroku nieco szerszym, niż barki klatka piersiowa wypchnięta do przodu -pracują podczas ćwiczenia tylko ramiona i barki (staramy się nie ruszać tułowiem oraz nogami) uchwyt nieco szerszy, niż rozstaw barków.

Pozycja siedząca:

Siadamy w oparciu o ławeczkę utrzymując tą samą pozycje jak wyżej. Podczas ćwiczenia pracują tylko ramiona i barki (Staramy się nie ruszać tułowiem oraz nogami) uchwyt nieco szerszy, niż rozstaw barków.

 

barki10.jpg

Wyciskanie sztangi zza głowy:

Siadamy na ławeczce. Bierzemy sztangę za głowę, podczas całego zakresu ruchu należy kontrolować ciężar, sztangę opuszczamy do uszu, po czym ją wyciskamy.

Unoszenie sztangielek bokiem w górę (tzw. fruwanie):

Ćwiczenie można wykonywać w pozycji stojącej  lub siedzącej, oburącz lub jednorącz. W pozycji wyjściowej tułów lekko pochylony, ręce ze sztangielkami nieco ugięte w łokciach, opuszczone w dół, dłonie wewnętrznymi stronami skierowane do środka. Ruch unoszenia rozpoczynamy przy ugiętych rękach. Sztangielki unosimy powyżej linii barków i bez zatrzymania opuszczamy powoli w dół. Ćwiczenie to można również wykonywać jednorącz sztangielką w odchyleniu-chwytamy się poręczy, drabinek lub jakiegoś innego przyrządu i odchylamy tułów w bok (jedna ręką trzymamy się poręczy, a w drugiej trzymamy sztangielkę) i unosimy sztangielkę bokiem w górę do poziomu następnie opuszczamy ją do pozycji wyjściowej.

Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia:

Stajemy w lekkim rozkroku nieco szerzej niż szerokość barków,uchwyt na szerokość barków.Ruchem wolnym i kontrolowanym unosimy sztangę w kierunku brody, starając się aby przemieszczała się możliwie najbliżej tułowia. Łokcie przez cały czas trzymamy powyżej gryfu sztangi. Ruch unoszenia kończymy, gdy sztanga dojdzie aż do brody, opuszczamy również powoli, unikamy odchylania i bujania tułowia. Koncentrujemy się na unoszeniu łokci, a sztanga podąży za nimi.

Unoszenie ramion w przód ze sztangą:

Ćwiczenie to można wykonywać ze sztangą jak i ze sztangielkami. Stajemy w lekkim rozkroku szerzej niż szerokość barków, uchwyt także nieco szerzej niż szerokość barków. Unosimy sztangę ponad wysokość barków, łokcie lekko ugięte. Staramy się nie bujać tułowiem. Przy podnoszeniu sztangi wykonujemy szybszy ruch a podczas opuszczania powolny.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening klatki piersiowej
Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy ty
Copyright: © univex.com.pl