Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Mięśnie klatki piersiowej

Ćwiczenia na ławce poziomej: kładziemy się na ławce poziomej, aby nogi tworzyły kąt prosty w kolanach.

Ćwiczenia ze sztangą
Leżymy na plecach i łapiemy sztangę na wyprostowanych rękach nieco szerzej niż barki. Powoli opuszczamy sztangę poprzez uginanie łokci na boki aż do dotknięcia nią klatki piersiowej po czym wypychamy do pozycji wyjściowej.

klatka-1.jpg

klatka-2.jpg

Przenoszenie sztangi za głową
Leżymy na ławce tak, by głowa była oparta o skraj ławki. Sztanga jest ułożona na podłodze za głową. Łapiemy ją dłoniami nieco wężej niż barki i przy zgiętych łokciach przenosimy ponad głowę. Potem powoli opuszczamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia ze sztangielkami (hantlami)
Łapiemy sztangielki w obie ręce. Powoli opuszczamy poprzez ugięcie łokci do momentu uczucia dużego napięcia i rozciągnięcia mięśni następnie wypychamy do pozycji wyjściowej Trenujemy obiema rękami na raz.

Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej
Ćwiczenie rozpoczynamy z ramionami wyprostowanymi-prostopadłymi do podłoża a w trakcie ruchu lekko uginamy je w łokciach. Nabieramy powietrza, gdy sztangielki są u góry wydychamy je, gdy sztangielki wędrują do góry. W końcowej fazie ruch można zatrzymać na chwilę w celu lepszego napięcia mięśni. Staramy się nie uderzać sztangielkami o siebie, ale zatrzymywać ruch zanim się zetkną.

Ćwiczenia na ławce skośnej głową w górę
Układamy się na ławce skośnej, pod kątem 45 stopni.
Wykonujemy analogiczne ćwiczenie do wypychania sztangi na szerokim rozstawie. Przy wdechu opuszczamy sztangę przy wydechu podnosimy do góry.

klatka-13.jpg

Ćwiczenia na ławce skośnej głową w dół
Ławeczkę ustawiamy pod kątem 30-45 stopni- kładziemy się głową w dół, zapierając nogi o coś dla stabilności. Ruch wygląda tak samo, jak podczas wyciskania na ławce poziomej. Opuszczając sztangę nabieramy głęboko powietrza, wydychamy je wyciskając sztangę w górę.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening klatki piersiowej
Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy ty
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl