Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Mieśnie nóg

80MIĘŚNIE POŚLADKÓW(UD)

Ćwiczenie ze sztangą na barkach:

Wchodzimy pod sztangę położona na stojakach kładziemy ją na barkach zdejmujemy ze stojaków, klatę wypychamy do przodu rozstawa rąk w zależności jak nam pasuje , nogi rozstawiamy tak aby było nam najstabilniej całe stopy przylegają do podłogi i wykonujemy przysiad ze sztangą. Najlepiej, gdy przez cały czas biodra i pięty znajdują się w jednej linii, nie wypychamy kolan do przodu.

Schodzimy w dół do momentu, gdy zanika kontrola pracy mięśni czworogłowych, a ich rozciągnięcie jest maksymalne następnie powracamy do pozycji wyjściowej, wypychając się piętami podnosimy się w gorę, aż do pozycji startowej.

Prostowanie nóg w siadzie na prasie:

Siadamy na ławce z oparciem łapiemy się dłońmi za uchwyt.  Nogi ugięte w kolanach, zaparte o prasę. Z tej pozycji wykonujemy ruch prostowania nóg do pełnego wyprostu w stawach kolanowych. Podczas wyprostowania nóg zatrzymujemy je przez jakiś czas dla lepszego napięcia mięśni.. Po czym powracamy do pozycji wyjściowej. Powrót w tempie powolnym pod kontrolą ciężaru.. Powietrze nabieramy przed rozpoczęciem prostowania, wypuszczamy je, gdy kończymy prostowanie nóg.

Uginanie nóg w leżeniu:

Kładziemy się na ławce poziomej na brzuchu nogi wyprostowane w kolanach zaparte o drążek maszyny na wysokości ścięgien Achillesa dłonie na krawędziach ławki. Z tej pozycji wykonujemy ruch maksymalnego uginania nóg w kolanach. W końcowym momencie uginania zatrzymujemy ruch przez chwilę dla lepszego napięcia mięśni. Po czym powracamy do pozycji wyjściowej. Powrót w tempie wolnym i pod pełną kontrolą ciężaru.

MIĘŚNIE PODUDZI(ŁYDEK)

Wspięcia na palce w staniu:

W tym ćwiczeniu należy podłożyć sobie jakąś podkładkę pod palce stóp aby zwiększyć zakres wykonywanego ruchu. Stajemy z wyprostowanym tułowiem i plecami, nogi wyprostowane w kolanach, lekki rozkrok, palce stóp na podkładce - mięśnie łydek rozciągnięte maksymalnie. Z takiej pozycji rozpoczynamy wspięcia. Ruch powinien być wolny i dokładny, ze stałym „czuciem” pracy mięśni.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening klatki piersiowej
Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy ty
Copyright: © univex.com.pl