Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się pod koniec lat 40 w USA. Od tego czasu jednak znacznie się rozwinęła przede wszystkim dzięki temu, że na jej uprawianie decyduje się coraz więcej młodych osób.

Na tą dyscyplinę trzeba zdecydować się w pełni świadomie. Wymaga ona, bowiem wielu wyrzeczeń oraz wielkiego poświęcenia. Jest ona uprawiana tylko i wyłącznie przez osoby o mocnej psychice oraz silnym charakterze.

Odnoszenie sukcesów w tej właśnie dyscyplinie jest niezwykle zadowalające, jednakże, aby zacząć odnosić te sukcesy, należy wcześniej przebyć długą oraz ciężką drogę. Na samym początku warto znaleźć sobie kogoś, kto byłby w stanie ułożyć przyszłym kulturystom treningi oraz ćwiczenia. Warto też słuchać fachowych rad kolegów, z branży kulturystycznej, którzy doskonale wiedzą, jak musi postępować młody kulturysta.

Oprócz treningów należy ułożyć sobie także specjalistyczną dietę. Z tym też warto wybrać się do specjalistów sportowych, ponieważ oni o dietach dla sportowców wiedzą najwięcej. Właściwa dieta stanowi aż 70% całościowego sukcesu. Ma ona za zadanie nieustannie odbudowywać organizm kulturysty uszkodzony np. w czasie treningów oraz ćwiczeń.

Odżywki i suplementy kulturystyka

Niezwykle ważne dla kulturysty są też odżywki, a zwłaszcza te, które dobrze wpływają na przyrost masy mięśniowej. Odzywki oraz suplementy diety uodparniają organizm tego sportowca przed szkodliwymi bakteriami oraz wirusami, które są czasem w stanie zaatakować ludzki organizm.

Aby zostać mistrzem w kulturystyce trzeba też mieć wielką odwagę. Wiadomo, że w życiu oraz sporcie, czasem można natknąć się na różne porażki i niepowodzenia. Jednakże nigdy nie można się poddawać oraz ukrywać, jeśli coś raz nie wyszło. Kulturyści muszą ćwiczyć, a najlepszym treningiem są ćwiczenia z rywalem. Trzeba przy tym mieć odwagę, aby przegrać, ponieważ takie sytuacje też zdarzają się w sporcie.

Kulturystyka to bardzo ciekawa dyscyplina, z tymże, aby zostać mistrzem w tej dyscyplinie, trzeba z siebie wiele dać, a przy tym wiele poświęcić.

Wielu kulturystów stwierdza, że bez problemu udaje się im połączyć pracę z przyjemnością. Dobra sylwetka często jest tym, co pomaga im w zmianie pracy. Duża część kulturystów próbuje swoich sił na przykład w filmie czy reklamie, dzięki czemu mogą jednocześnie realizować swoją pasje oraz zarabiać na życie. Dlatego bardzo często poświęcają wiele lat na ukształtowanie swojej sylwetki oraz osiągnięcie dobrych efektów, gdyż doskonale wiedzą, że w przyszłości może to pozwolić im na zmianę pracy oraz realizowanie swojej pasji w szerszym zakresie.

Jednak większość kulturystów jest zdania, że jeżeli chce się osiągnąć w życiu taki cel, trzeba zacząć stosunkowo wcześnie już w wieku kilkunastu lat, aby dzięki temu mieć pewność, że efekty będą takie jak się tego oczekuje. Nie da się bowiem w krótkim czasie osiągnąć pożądanych i przede wszystkim trwałych efektów w postaci pięknie wyrzeźbionej sylwetki. Profesjonalistom zajmuje to bardzo wiele lat, i jak stwierdzają cały czas muszą dbać o to, aby ją zachować w takim stanie w jakim tego oczekują. Obecnie jest wprawdzie bardzo wiele suplementów diety, jednak ich stosowanie powinno odbywać się mądrze, przyjmowanie zbyt dużej ich ilości na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem, chociaż może wydawać się, że dzięki temu uda się w szybki sposób uzyskać dobrą rzeźbę ciała.

 
Ważne informacje dotyczące treningu
63Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz najważniejszy czynnik na dalsz
Odżywki na siłowni
62Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przychodzi im już siła i masa mięśni
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl