Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Duch sportowej rywalizacji - igrzyska olimpijske

Igrzyska olimpijskie są najstarszą tradycją sportową na świecie, mającą swoje początki już w starożytności, gdzie na cześć bogów rzesze zawodników rywalizowało w imię wyższych celów. Jakkolwiek kilkanaście wieków temu ów duch rywalizacji polegał tylko i wyłącznie na zdobyciu sławy i chwały, to obecnie, w czasach nowożytnych, polega on niestety na uzyskaniu wartości pieniężnej, gotówkowej i ogólnie rozumianego dobra materialnego.

Igrzyska, jak i cały sport, tracą powoli na znaczeniu, rozwijając się pod sztandarem komercji i reklamy. Mało który sportowiec traktuje je z perspektywy wartości, jaką jest rywalizacja fair play, uczestnicząc w zawodach nie dla sukcesu, ale dla reklamy własnej osoby. Duch sportowej rywalizacji zanika i jest to fakt pewny, kiedy obserwuje się wszelkiego rodzaju afery dopingowe, kiedy sportowcy oszukują, kiedy obnoszą się ze swoimi umiejętnościami, a w rezultacie na zawodach nie pokazują nic szczególnego. Te zawody sportowe, te igrzyska z lat poprzednich stają się nikłym wspomnieniem faktycznego celu olimpiady.

Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie igrzyska olimpijskie są najczystszą formą tego, czym dla wielu jest sport. To idealny przykład, jak tysiące zawodników z całego świata może stanąć pod jednym sztandarem, pod znakiem flagi olimpijskiej, jak mogą wspólnie rywalizować, wspólnie walczyć, wspólnie wygrywać. Sport - taki jaki widzimy w czasie olimpiady - jest najpiękniejszym odzwierciedleniem ludzkich możliwości i ludzkiego ducha walki i sportowej rywalizacji. Igrzyska od zawsze wzbudzają ogromne emocje. Zarówno te letnie jak i zimowe.

Każda z dyscyplin cieszy się ogromną popularnością, a sam okres igrzysk powoduje przyciągnięcie ogromnej rzeszy kibiców na stadionach i przed telewizorami. Są oczywiście takie dyscypliny, których zdobycie złota olimpijskiego nie cieszy się aż takim uznaniem jak złoto z mistrzostw świata. Należą do nich gry zespołowe, na przykład piłka nożna. Za to dla sportowców indywidualnych, najwyższy stopień olimpijskiego podium jest priorytetem w całej sportowej karierze. Odbywające się cyklicznie co cztery lata zawody, powodują wielkie emocje jeszcze na długo przed ich rozpoczęciem. Same przygotowania wzbudzają nie małe zainteresowanie, a końcowy efekt zawsze jest oryginalny i zachwycający na swój sposób.

 
Doping w sporcie wyczynowym
Sportowcy, zwłaszcza zwycięzcy, często kreowani są w umysłach fanów i kibiców jako swoiści bohaterowie. Uważa się ich
Sławni sportowcy niczym bohaterowie narodowi
Sportowe emocje na wysokim poziomie towarzyszą każdym większym zawodom: mistrzostwom świata, mistrzostwom Europy czy i
Sztuki walki jako sport
W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się sztuki walki, obejmujące szereg dziedzin sportu, posiadaj
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl