Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Kulturystyka dla wszystkich

71Kulturystyka z roku na rok coraz bardziej się rozwija, ale wszystko dzięki temu, że z roku na rok przybywa nam młodych talentów. Nie każdy może zostać od razu mistrzem, dlatego wielu jest jeszcze kulturystów amatorów.

Kulturysta amator również uprawia tą dyscyplinę, tylko że on nie musi być tak idealny jak profesjonalista. Robi, bo po prostu chce to robić, a nie jest jakoś na stałe związany z tą dyscypliną sportową. Kulturysta sprawia im przyjemność dlatego w jakiś tam sposób są z nią związani.

Nie wszyscy kulturyści amatorzy po prostu ćwiczą tylko i wyłącznie ze sobą. Niektórzy trenują z innymi i to im sprawia jeszcze większą przyjemność. Do takich osób zalicza się np. sławny aktor Rafał Cieszyński. On uprawia tą dyscyplinę sportową raz z młodymi ludźmi. Jest on bowiem instruktorem kulturystki i pomaga młodym ludziom realizować ich plany oraz ambicje. Jego sylwetka nie jest w pełni podobna do sylwetki np. sławnego kulturysty Lee Haneya, jednakże on prawdopodobnie wcale nie chce tak wyglądać.

Jego obecna masa oraz wzrost w zupełności wystarczają mu do tego, aby mógł spełniać swoje pasje oraz marzenia. Oprócz tego, że jest on instruktorem kulturystyki oraz aktorem, to dodatkowo czynnie bierze udział w promowaniu zdrowego trybu życia. Bierze udział w wielu pokazach, które mają na celu pokazanie młodym ludziom jak wielka jest rola sportu w życiu każdego człowieka.

Kulturyści amatorzy, powinni uprawiać różne sporty, ponieważ one pomogą zdobyć im ładna sylwetkę oraz wzmocnić ich mięśnie. Niezwykle przydatny jest tu np. basen, wspinaczka czy też tenis.

Amatorzy tej dyscypliny oprócz treningów muszą także zastosować sobie odpowiednią dietę, która pomoże im stworzyć piękną sylwetkę. Taki amator powinien dostarczać swojemu organizmowi pożywienie wynoszące około 2400 kalorii. Najlepiej wybrać się do dietetyka, który ułoży dietę, wynoszącą właśnie taką ilość kalorii. Oprócz tego powinien stosować także różnorodne odżywki oraz suplementy diety, które będą dodawały mu energii w czasie treningów czy innych wysiłków.

 
Podstawy treningu na masę
Najpierw masa, potem masa. To żartobliwe stwierdzenie z pewnością znają ci, którzy mają już za sobą pierwsze doświadcz
Trening na masę - porady
Wiele osób zastanawia się jak zacząć przygodę z kulturystyką co i jak należy robić żeby były efekty. Odpowiedzi jest n
Sklepy dla kulturystów - ceny i asortyment
Kulturyści nie uznają półśrodków. Mają duże wymagania i muszą być one spełnione. Niestety piękna sylwetka nie pojawia
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl