Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Kulturystyka profesjonalnie

64Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się pod koniec lat 40 w USA. Od tego czasu jednak znacznie się rozwinęła przede wszystkim dzięki temu, że na jej uprawianie decyduje się coraz więcej młodych osób.

Na tą dyscyplinę trzeba zdecydować się w pełni świadomie. Wymaga ona, bowiem wielu wyrzeczeń oraz wielkiego poświęcenia. Jest ona uprawiana tylko i wyłącznie przez osoby o mocnej psychice oraz silnym charakterze.

Odnoszenie sukcesów w tej właśnie dyscyplinie jest niezwykle zadowalające, jednakże, aby zacząć odnosić te sukcesy, należy wcześniej przebyć długą oraz ciężką drogę.

Na samym początku warto znaleźć sobie kogoś, kto byłby w stanie ułożyć przyszłym kulturystom treningi oraz ćwiczenia. Warto też słuchać fachowych rad kolegów, z branży kulturystycznej, którzy doskonale wiedzą, jak musi postępować młody kulturysta.

Oprócz treningów należy ułożyć sobie także specjalistyczną dietę. Z tym też warto wybrać się do specjalistów sportowych, ponieważ oni o dietach dla sportowców wiedzą najwięcej. Właściwa dieta stanowi aż 70% całościowego sukcesu. Ma ona za zadanie nieustannie odbudowywać organizm kulturysty uszkodzony np. w czasie treningów oraz ćwiczeń.

Suplementy Kulturystyka

Niezwykle ważne dla kulturysty są też odżywki, a zwłaszcza te, które dobrze wpływają na przyrost masy mięśniowej. Odzywki oraz suplementy diety uodparniają organizm tego sportowca przed szkodliwymi bakteriami oraz wirusami, które są czasem w stanie zaatakować ludzki organizm.
Aby zostać mistrzem w kulturystyce trzeba też mieć wielką odwagę. Wiadomo, że w życiu oraz sporcie, czasem można natknąć się na różne porażki i niepowodzenia. Jednakże nigdy nie można się poddawać oraz ukrywać, jeśli coś raz nie wyszło. Kulturyści muszą ćwiczyć, a najlepszym treningiem są ćwiczenia z rywalem. Trzeba przy tym mieć odwagę, aby przegrać, ponieważ takie sytuacje też zdarzają się w sporcie.

Kulturystyka to bardzo ciekawa dyscyplina, z tymże, aby zostać mistrzem w tej dyscyplinie, trzeba z siebie wiele dać, a przy tym wiele poświęcić.

 
Podstawy treningu na masę
Najpierw masa, potem masa. To żartobliwe stwierdzenie z pewnością znają ci, którzy mają już za sobą pierwsze doświadcz
Trening na masę - porady
Wiele osób zastanawia się jak zacząć przygodę z kulturystyką co i jak należy robić żeby były efekty. Odpowiedzi jest n
Sklepy dla kulturystów - ceny i asortyment
Kulturyści nie uznają półśrodków. Mają duże wymagania i muszą być one spełnione. Niestety piękna sylwetka nie pojawia
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl