Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Jak przygotować się do treningu siłowego ?

Kiedy już zdecydujemy się na trening siłowy, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne jeśli chcemy uzyskać zamierzone efekty. Istnieje kilka kluczowych założeń których powinniśmy przestrzegać tak by trening przebiegł sprawnie i bez kontuzji.

Część z przykładów które zostaną przytoczone to absolutne podstawy jednak pojawią się też takie o których wiele osób nie ma pojęcia.

Podstawa to ubiór - trening siłowy wymaga od nas pracy większości mięśni dlatego nasz strój sportowy powinien być bardzo wygodny. Zdecydowanie powinniśmy wybrać obuwie sportowe odradza się trenować siłowo na boso lub w klapkach ze względu na ryzyko kontuzji. Spodnie i koszulka czy też bluza również powinny być wygodne najlepiej odzież dresowa. Warto również pamiętać o dostosowaniu długości rękawów czy też nogawek do pory roku. Tak by nie marznąć podczas treningu albo nie pocić się zbytnio.

Rozgrzewka - rozgrzewka powinna być traktowana jako nieodłączny element treningu siłowego. Bardzo wiele trenujących przystępuje do treningu bez rozgrzewki narażając się tym samym na kontuzje. Rozgrzewka powinna być podzielona na dwa etapy około 5 - 10 minut rozgrzewka ogólna np. na rowerze stacjonarnym lub orbitreku, która ma na celu rozgrzanie wszystkich stawów i mięśni oraz przyspieszenia krążenia krwi. Drugi etap to rozgrzewka miejscowa która obejmuje mięśnie których będzie dotyczyć dany trening. Np. w dniu, w którym trenujemy mięśnie klatki piersiowej rozgrzewka bez obciążeń powinna dotyczyć właśnie tej partii mięśniowej. Z takim przygotowaniem trening siłowy będzie bezpieczniejszy.

Rozciąganie po treningu - element równie ważny podczas treningów siłowych jak rozgrzewka. Po każdym treningu powinniśmy poświęcić 5 -10 minut na rozgrzewkę całego ciała jak i partii, które były w danym treningu ćwiczone.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening klatki piersiowej
Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy ty
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl