Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Kiedy najlepiej ćwiczyć?

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Ćwiczenia wykonywane rano mają wiele zalet, szczególnie jeśli zmobilizujemy się do wczesnego wstawania. Ranne ćwiczenia powodują wzrost pulsu, co powoduje przyśpieszony metabolizm przez cały dzień. Ponadto o tak wczesnej porze nasz organizm jest wypoczęty i nierozproszony innymi sprawami, jesteśmy bardziej skupieni na treningu i zestawie ćwiczeń, dzięki czemu wykonujemy je z większą starannością i uwagą. To nie wszystko, ćwiczenia o wczesnej porze mogą zastąpić również codzienną kawę, ponieważ taka rozgrzewka uwalnia endorfiny - wspaniały humor dający energię na resztę dnia. Dla większości ludzi również łatwiej znaleźć czas rano niż popołudniu, a wcześniejsze ćwiczenia przygotowują nasz organizm do dobrego funkcjonowania w ciągu dnia.

Do wyboru mamy również drugą część dnia, która również jest dobra na treningi. Zaletami ćwiczeń po południami jest przede wszystkim to, że po całym dniu mięśnie są już rozgrzane, dzięki czemu poświęcamy mniej czasu na rozgrzewkę, ale również to, że dzięki wieczornym ćwiczeniom możemy wyładować złe emocje z minionego dnia i odprężyć się przed snem. Po za tym temperatura ciała i poziom hormonów są najwyższe, organizm jest silniejszy, a ćwiczenia stają się najwydajniejsze.

Również wieczorami łatwiej znaleźć towarzysza do treningów oraz zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia przed snem.

Jak widać, ćwiczenia zarówno rano jak i po południu są korzystne i dobrze wpływają na nasze zdrowie, ale podejmując decyzje należy również wziąć pod uwagę gorsze strony obu opcji.

Rankiem nasze mięśnie są nierozgrzane i mało elastyczne, przez co łatwiej o kontuzje i urazy. Poza tym o wczesnych godzinach temperatura ciała jest niska, przez co mamy niższe krążenie krwi i stąd bierze się mało energii i niechęć do wykonywania ćwiczeń. Treningi przed jedzeniem mogą powodować spalanie tkanki nie tylko tłuszczowej, ale również mięśniowej, z powodu braku glikogenu. Ważne też jest, aby pamiętać, że ćwiczenia ranne nie są odpowiednie dla starszych osób, ponieważ może wystąpić u nich ryzyko zawału serca.

Po południowe zbyt intensywne ćwiczenia mogą powodować problemy ze snem. Trening wieczorem może też nie być efektywny, jeśli chcemy spalić kalorie, ponieważ w czasie snu metabolizm znacznie spada. A dla osób bardziej wstydliwych jest to zły czas, ponieważ siłownie i tego rodzaju kluby mogą być przepełnione.

Istnieją już siłownie, które są czynne całą dobę, pod okiem trenerów. Wszystko jest dla ludzi, wystarczy mobilizacja i odpowiednie rozplanowanie swojego czasu z
uwzględnieniem codziennego treningu. Jak widać sami podejmujemy decyzje związane z czasem oraz wysiłkiem swoich ćwiczeń. Bardzo ważne jest natomiast aby pamiętać o regularności i systematyczności, w ten sposób przyzwyczaisz swój organizm do ćwiczeń.

 
Fitness - Ćwiczenia dla zdrowia i urody
Ćwiczenia fizyczneZbliża się sezon, w którym wykazujemy się stosunkowo małą aktywnością fizyczną, siedzimy zamk
Ćwiczenia fizyczne a odchudzanie
Praktycznie każda osoba odchudzająca się pragnie by proces ten przebiegał jak najszybciej. Istnieje parę sposobów, któ
Siłownia - jak ją dobrze wybrać?
SiłowniaNa co zwrócić uwagę decydując się na wybór siłowni? Pytanie z pozoru proste zwłaszcza dla mieszka
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl