Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego doboru pokarmów. Jeśli zależy nam na zwiększeniu obwodu bicepsa, a nie uzyskaniu muskularnej sylwetki, sprawa się komplikuje. Tkanka mięśniowa lubi się z nami drażnić, więc jeśli chcemy ją zbudować to trzeba zapewnić jej odpowiedni grunt pod pracę. Oto parę wskazówek jak sobie to ułatwić.

Najważniejszy jest plan treningowy i odpowiedni dobór obciążenia pod wykonywane ćwiczenia. Należy też pamiętać aby wykonywać ćwiczenia na wszystkie partie ciała, nie tylko na klatkę lub ręce. Należy krok po kroku, w miarę postępów zwiększać ciężar i modyfikować swoje ćwiczenia, zamieniać je na inne lub zmienić podchwyt. Pamiętajcie także o tym, że mięśnie muszą się zregenerować. Ułóżcię więc odpowiedni plan tygodniowy, aby wasze ciało miało czas na odpoczynek. Ważna jest także odpowiednia dieta. Pięć dużych posiłków dziennie możecie wspomóc dodatkowo środkami suplementacyjnymi, ale nie należy z tym przesadzać. I jako ostatnie co może wam pomóc, to tylko wasz wolny czas. Czytajcie dużo o tematyce treningowej i suplementacyjnej, pozwoli wam to uniknąć podstawowych błędów i zaoszczędzicie sobie zarówno zdrowia jak i nerwów, że coś wam nie wyszło jak trzeba.

Jeżeli ktoś twierdzi, że tylko dzięki ćwiczeniom można zrobić karierę w kulturystyce to albo nie wie na czym ta zabawa tak naprawdę polega, albo jest nieświadomym faktów idealistą. Bo bez dobrego sposobu odżywiania i odpowiednio dobranego zestawu suplementów diety, sukces w tym sporcie jest niemożliwy. Wspomaganie się musi być oczywiście prowadzone odpowiedzialnie i w ramach obowiązujących przepisów. Oczywiście niedozwolone środki, jak na przykład sterydy anaboliczne, kuszą, ale trzeba mieć świadomość, że ich zażycie może wiązać się z poważnymi problemami zdrowotnymi, a nawet z zagrożeniem życia, jeżeli dawkowanie nie będzie odpowiednio dobrane. Dlatego trzeba się skupić na środkach, które są sprawdzone i bezpieczne. Dobrej jakości białko czy zestaw aminokwasów w postaci BCAA może pomóc, a brane zgodnie ze wskazaniami, na pewno nie zaszkodzi. Oczywiście podstawą jest dobrze skomponowany zestaw witamin i minerałów, bo mocno eksploatowany organizm, ma znacznie większe potrzeby i nierzadko nie jesteśmy ich w stanie zaspokoić codzienną dietą.

 
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening klatki piersiowej
Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy ty
Trening bicepsa
Zaokrąglony i potężny biceps to marzenie wielu mężczyzn. W gruncie rzeczy wszyscy początkujący amatorzy kulturystyki ch
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl