Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Podstawy treningu na masę

Najpierw masa, potem masa. To żartobliwe stwierdzenie z pewnością znają ci, którzy mają już za sobą pierwsze doświadczenia w treningu siłowym. Zdobycie siły to jedna z głównych przyczyn rozpoczęcia ćwiczeń, jednak równie często największą motywacją jest wzrost mięśniowej masy ciała. Ale jak właściwie trenować, aby uzyskać zadowalający efekt? Czy możemy jakoś pomóc naszym mięśniom w szybszym rozwoju?

Większość trenerów fitness, jeśli nie wszyscy, potwierdzą teorię, jakoby zwiększeniu masy sprzyjały ćwiczenia na dużych ciężarach, lecz z małą ilością powtórzeń w serii. W czasie treningu niszczymy nasze mięśnie, by odbudowały się większe i silniejsze. Odpowiedni dobór ciężaru sprawi, że będą one rozwijały się w kierunku większej siły i objętości, niż chociażby wytrzymałości. Zatem jak najbardziej wolniejsze wykonywanie ćwiczeń, z mniejszą ilością powtórzeń lecz na większym obciążeniu sprzyja budowaniu masy. Nie bez powodu najwięksi kulturyści wytężają wysiłki, aby podnieść bardzo duży ciężar, nawet jeśli zrobią to tylko kilka razy w serii.

Trening siłowy to tylko część w osiągnięciu celu zwiększenia masy mięśniowej. Oczywiście jest on bardzo ważny, aby dodatkowa objętość naszego ciała nie stała się tkanką tłuszczową. Jednak bardzo ważna, jeśli chodzi o budowanie masy, jest odpowiednia dieta. Obfitujące w białko produkty to podstawa. Przykładowe śniadanie znanego aktora i zapaśnika, Dwayne'a "The Rocka" Johnsona to jajecznica z ośmiu jajek i koktajl proteinowy. Z mięs dobry jest kurczak, a wspomagać się można różnego rodzaju rybami. Posiłek ma zawierać dużo białka, węglowodanów, za to jak najmniej tłuszczu.

Dodatkowo pomóc w utrzymaniu diety mogą białka w proszku. Wielu ćwiczących poleca przynajmniej raz dziennie wypijać porcję takiego koktajlu. W końcu czego się nie robi dla masy.

 
Trening na masę - porady
Wiele osób zastanawia się jak zacząć przygodę z kulturystyką co i jak należy robić żeby były efekty. Odpowiedzi jest n
Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki
Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się pod koniec lat 40 w USA. Od tego czasu jed
Sklepy dla kulturystów - ceny i asortyment
Kulturyści nie uznają półśrodków. Mają duże wymagania i muszą być one spełnione. Niestety piękna sylwetka nie pojawia
Copyright: © univex.com.pl