Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Podstawy treningu na masę

Najpierw masa, potem masa. To żartobliwe stwierdzenie z pewnością znają ci, którzy mają już za sobą pierwsze doświadczenia w treningu siłowym. Zdobycie siły to jedna z głównych przyczyn rozpoczęcia ćwiczeń, jednak równie często największą motywacją jest wzrost mięśniowej masy ciała. Ale jak właściwie trenować, aby uzyskać zadowalający efekt? Czy możemy jakoś pomóc naszym mięśniom w szybszym rozwoju?

Większość trenerów fitness, jeśli nie wszyscy, potwierdzą teorię, jakoby zwiększeniu masy sprzyjały ćwiczenia na dużych ciężarach, lecz z małą ilością powtórzeń w serii. W czasie treningu niszczymy nasze mięśnie, by odbudowały się większe i silniejsze. Odpowiedni dobór ciężaru sprawi, że będą one rozwijały się w kierunku większej siły i objętości, niż chociażby wytrzymałości. Zatem jak najbardziej wolniejsze wykonywanie ćwiczeń, z mniejszą ilością powtórzeń lecz na większym obciążeniu sprzyja budowaniu masy. Nie bez powodu najwięksi kulturyści wytężają wysiłki, aby podnieść bardzo duży ciężar, nawet jeśli zrobią to tylko kilka razy w serii.

Trening siłowy to tylko część w osiągnięciu celu zwiększenia masy mięśniowej. Oczywiście jest on bardzo ważny, aby dodatkowa objętość naszego ciała nie stała się tkanką tłuszczową. Jednak bardzo ważna, jeśli chodzi o budowanie masy, jest odpowiednia dieta. Obfitujące w białko produkty to podstawa. Przykładowe śniadanie znanego aktora i zapaśnika, Dwayne'a "The Rocka" Johnsona to jajecznica z ośmiu jajek i koktajl proteinowy. Z mięs dobry jest kurczak, a wspomagać się można różnego rodzaju rybami. Posiłek ma zawierać dużo białka, węglowodanów, za to jak najmniej tłuszczu.

Dodatkowo pomóc w utrzymaniu diety mogą białka w proszku. Wielu ćwiczących poleca przynajmniej raz dziennie wypijać porcję takiego koktajlu. W końcu czego się nie robi dla masy.

 
Trening na masę - porady
Wiele osób zastanawia się jak zacząć przygodę z kulturystyką co i jak należy robić żeby były efekty. Odpowiedzi jest n
Sklepy dla kulturystów - ceny i asortyment
Kulturyści nie uznają półśrodków. Mają duże wymagania i muszą być one spełnione. Niestety piękna sylwetka nie pojawia
Kulturystyka - fakty i mity
Witam serdecznie wszystkich uprawiających kulturystykę od dawna, tych co dopiero zaczęli i ciągle się uczą, jak i tych
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl