Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Odżywki na siłowni

62Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przychodzi im już siła i masa mięśniowa, zaczynają brać odżywki. Są różnego rodzaju odżywki. Takie które powodują przyrost masy mięśniowej, przyrost siły, odżywki na regeneracje, na spalenie tłuszczu.

Jednak należy je brać tylko wtedy kiedy się ćwiczy na siłowni bo podczas gdy bierze się same odżywki a nie ćwiczy się wcale to nie ma efektu. Nie wszystkie odżywki jednak są wskazane dla zdrowia. Odżywki takie jak kreatyna, białko, aminokwasy nie są szkodliwe, można je brać podczas gdy ćwiczy się na siłowni i na prawdę po jakimś czasie widać efekty.

Są jednak dopingi takie jak Omnadren "omka" - jest to mieszanka różnych testosteronów. Swoją skuteczność zawdzięcza właśnie temu, że składa się z kilku testosteronów mających różną prędkość wchłaniania tzn. (jeden się wchłania, po czym kiedy pierwszy kończy swoje działanie role przejmuje drugi) Ma bardzo silne własności (muskulizujące) i anaboliczne. Powoduje znaczny przyrost masy mięśniowej. Gromadzi w organizmie duże ilości wody. Wywołuje agresje co może spowodować brak kontroli nad samym sobą, zwiększa motywacje co przydaje się w niektórych dyscyplinach sportu.

Wszyscy zażywając to cieszą się lecz nie zdają sobie sprawy ze skutków ubocznych. Jest jeszcze taki doping jak Synthol - środek który co prawda po wstrzyknięciu powoduje że mięśnie rozrastają się w ogromnym tempie, ale robi z ludzi dziwactwa. Używany jest on do małych grup mięśniowych takich jak triceps, biceps, mięśnie łydek. Używają go "koxiarze" ponieważ po wstrzyknięciu go do mięśnia powoduje szybki jego przyrost. Problem polega na tym, że nie można przewidzieć, jak będzie wyglądać dana część ciała, gdy olej ułoży się nie tak jak trzeba. Ja osobiście odradzam tego dopingu, ponieważ skutki tego są fatalne.

 
Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki
Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się pod koniec lat 40 w USA. Od tego czasu jed
Ważne informacje dotyczące treningu
63Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz najważniejszy czynnik na dalsz
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl