Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Odżywki na siłowni

62Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przychodzi im już siła i masa mięśniowa, zaczynają brać odżywki. Są różnego rodzaju odżywki. Takie które powodują przyrost masy mięśniowej, przyrost siły, odżywki na regeneracje, na spalenie tłuszczu.

Jednak należy je brać tylko wtedy kiedy się ćwiczy na siłowni bo podczas gdy bierze się same odżywki a nie ćwiczy się wcale to nie ma efektu. Nie wszystkie odżywki jednak są wskazane dla zdrowia. Odżywki takie jak kreatyna, białko, aminokwasy nie są szkodliwe, można je brać podczas gdy ćwiczy się na siłowni i na prawdę po jakimś czasie widać efekty.

Są jednak dopingi takie jak Omnadren "omka" - jest to mieszanka różnych testosteronów. Swoją skuteczność zawdzięcza właśnie temu, że składa się z kilku testosteronów mających różną prędkość wchłaniania tzn. (jeden się wchłania, po czym kiedy pierwszy kończy swoje działanie role przejmuje drugi) Ma bardzo silne własności (muskulizujące) i anaboliczne. Powoduje znaczny przyrost masy mięśniowej. Gromadzi w organizmie duże ilości wody. Wywołuje agresje co może spowodować brak kontroli nad samym sobą, zwiększa motywacje co przydaje się w niektórych dyscyplinach sportu.

Wszyscy zażywając to cieszą się lecz nie zdają sobie sprawy ze skutków ubocznych. Jest jeszcze taki doping jak Synthol - środek który co prawda po wstrzyknięciu powoduje że mięśnie rozrastają się w ogromnym tempie, ale robi z ludzi dziwactwa. Używany jest on do małych grup mięśniowych takich jak triceps, biceps, mięśnie łydek. Używają go "koxiarze" ponieważ po wstrzyknięciu go do mięśnia powoduje szybki jego przyrost. Problem polega na tym, że nie można przewidzieć, jak będzie wyglądać dana część ciała, gdy olej ułoży się nie tak jak trzeba. Ja osobiście odradzam tego dopingu, ponieważ skutki tego są fatalne.

 
Copyright: © univex.com.pl