Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Siłownia
Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się pod koniec lat 40 w USA. Od tego czasu jednak znacznie się rozwinęła przede wszystkim dzięki temu, że na jej uprawianie decyduje się coraz więcej młodych osób.

Więcej…
 
Ważne informacje dotyczące treningu

63Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz najważniejszy czynnik na dalsze wykonywanie ćwiczeń zgodnych z treningiem. Trening rozpoczynamy od rozgrzewki (skakanka, rowerka stacjonarnego).

Przed przystąpieniem do treningu należy się upewnić o poprawności wykonywania ćwiczeń, musisz wiedzieć jak wygląda jego właściwe wykonanie. Dużą pomocą może się okazać pomoc instruktora (dostępny w każdej dobrej siłowni w Twoim mieście) lub znajomych ale z przynajmniej dobrym stażem. Każde ćwiczenie wymaga poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń, próby nieudolne mogą nas kosztować kontuzje i brak postępów.

Więcej…
 
Odżywki na siłowni

62Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przychodzi im już siła i masa mięśniowa, zaczynają brać odżywki. Są różnego rodzaju odżywki. Takie które powodują przyrost masy mięśniowej, przyrost siły, odżywki na regeneracje, na spalenie tłuszczu.

Jednak należy je brać tylko wtedy kiedy się ćwiczy na siłowni bo podczas gdy bierze się same odżywki a nie ćwiczy się wcale to nie ma efektu. Nie wszystkie odżywki jednak są wskazane dla zdrowia. Odżywki takie jak kreatyna, białko, aminokwasy nie są szkodliwe, można je brać podczas gdy ćwiczy się na siłowni i na prawdę po jakimś czasie widać efekty.

Więcej…
 
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl