Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Siłownia - jak ją dobrze wybrać?

SiłowniaNa co zwrócić uwagę decydując się na wybór siłowni? Pytanie z pozoru proste zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast gdzie w ostatnich latach siłownie powstają masowo na dużych osiedlach mieszkaniowych, klubach sportowych i nawet galeriach handlowych. Kierujemy się wyposażeniem, ceną, lokalizacją czy po prostu rekomendacją znajomych. Jednak należy sobie najpierw zadać pytanie jaki jest nasz cel wizyt na sali ćwiczeń?

Czy chcemy tylko poprawić naszą ogólna sprawność fizyczna a może mamy zamiar zrzucić kilka kilogramów lub zmienić nasz wygląd, wyrzeźbić sylwetkę i zaimponować znajomym. Wiele siłowni z góry nastawione jest na określony typ klienta i do niego dostosowują swoją ofertę.

Wydaje się że wszędzie możemy ćwiczyć i realizować swoje cele. Pewnie źle poczuje się osoba w średnim wieku lub grupa koleżanek które rozpoczynają swoją karierę na siłowni w przysłowiowej "osiedlowej pakerni" umiejscowionej w garażu w otoczeniu miejscowych osiłków. Dlatego najpierw zorientujemy się kto uczęszcza do wytypowanego przez nas klubu, jaka w nim panuje atmosfera i kto odpowiada za organizacje i instruktaż zajęć.

Ważna rzeczą jest wyposażenie, infrastruktura, zaplecze sanitarne - prysznice, toalety oraz właściwa wentylacja sal. Zwróćmy uwagę na kadrę pracowników siłowni - instruktor, trener personalny. Jakie jest ich podejście do wylewających litry potu ćwiczących. W dobrej siłowni uzyskamy pomoc i radę jak należy ćwiczyć na rożnych maszynach często wyglądających początkowo groźnie i skomplikowanie.

Ważne jest także zaplecze naszej siłowni, rozejrzyjmy się czy jest sklepik z odżywkami i napojami, a nawet barek gdzie można zjeść posiłek po intensywnych ćwiczeniach wykorzystując nasza godzinkę przyspieszonego metabolizmu.

Na koniec zainteresujmy się kwestia finansową sprawdźmy czy musimy się związać umowa i na jaki okres ona obowiązuje czy możemy ja wypowiedzieć i z jakim wyprzedzeniem. Dowiedzmy się także czy jest jakiś program partnerski i system ulg powiązany z czasem lub wprowadzeniem nowych osób na siłownię.

 
Fitness - Ćwiczenia dla zdrowia i urody
Ćwiczenia fizyczneZbliża się sezon, w którym wykazujemy się stosunkowo małą aktywnością fizyczną, siedzimy zamk
Ćwiczenia fizyczne a odchudzanie
Praktycznie każda osoba odchudzająca się pragnie by proces ten przebiegał jak najszybciej. Istnieje parę sposobów, któ
Sztuki walki
Zarówno w Polsce jak i na świecie istnieje bardzo dużo szkół sztuk walki, które różnią się od siebie, lecz generalnie
Copyright: © univex.com.pl