Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Sławni sportowcy niczym bohaterowie narodowi

Sportowe emocje na wysokim poziomie towarzyszą każdym większym zawodom: mistrzostwom świata, mistrzostwom Europy czy igrzyskom olimpijskim. I zawsze zwycięzcy tychże zawodów traktowani są w kraju niczym prawdziwi bohaterowie, zwłaszcza, kiedy walczą o medale dla swojego państwa. Wiele wzruszających scen na lotniskach, powitanie w kraju, kolacja u prezydenta czy premiera. Wszystko to ma uczcić sukces sportowców i zachęcić ich do dalszych treningów.

Niewątpliwie tego typu elementy należą do jednych z najpiękniejszych w sporcie i mają wielkie znaczenie dla samych zawodników, którzy czują się docenieni. Nie dziwi więc traktowanie ich jak bohaterów - sport urósł bowiem do rangi zwykłej walki, wręcz wojny między danymi klubami o władanie w danej dyscyplinie czy konkurencji. Wygrana w konkursie oznacza chwałę nie tylko dla sportowca, ale i dla klubu lub całego narodu.

Im większy sukces, tym większy podziw kibiców i tym większe zainteresowanie i doping na następnych zawodach. Zawodnicy w pewnej chwili przestają walczyć dla siebie, ale konkurują już dla własnego kraju, klubu, dla wyższych celów. To niezwykle szlachetne zachowanie w sporcie, nastawionym na komercję i reklamę. Sportowcy niewątpliwie są bohaterami, zwłaszcza kiedy osiągają coś wręcz niemożliwego. Kiedy biją rekordy i ustanawiają nowe granice, kiedy idą naprzód wbrew naturze i kiedy z pozycji stuprocentowo straconej wychodzą nagle na prowadzenie - czy można im wtedy odmówić chwały i sławy? Czy tego typu osiągnięcia nie zasługują na miano bohaterskich?

Uzawodowienie sportu, przyczyniło się do zawężenia kręgu wybitnych sportowców. W dzisiejszych czasach aby odnieść sukces trzeba wykazać się wielką cierpliwością i ciężką pracą. Każdy z zawodników podejmuje ów trud ze względu nie tylko na same osiągnięcia, które na pewno są zwieńczeniem włożonej pracy, lecz również dla uznania ze strony kibiców. Emocji związanych z uwielbieniem z ich strony nie da się opisać. Są to chwile, dla których zawodnicy są w stanie pokonać największe wyrzeczenia. Takie by stać się w oczach swoich ulubieńców prawdziwymi, zasługującymi na ten tytuł bohaterami. Zapisanie się na kartach historii, jako osoba zapewniająca uznanie na świecie dla swojego narodu, jest na pewno spełnieniem marzeń każdego z zawodników.

 
Doping w sporcie wyczynowym
Sportowcy, zwłaszcza zwycięzcy, często kreowani są w umysłach fanów i kibiców jako swoiści bohaterowie. Uważa się ich
Duch sportowej rywalizacji - igrzyska olimpijske
Igrzyska olimpijskie są najstarszą tradycją sportową na świecie, mającą swoje początki już w starożytności, gdzie na c
Sztuki walki jako sport
W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się sztuki walki, obejmujące szereg dziedzin sportu, posiadaj
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl