Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Sławni sportowcy niczym bohaterowie narodowi

Sportowe emocje na wysokim poziomie towarzyszą każdym większym zawodom: mistrzostwom świata, mistrzostwom Europy czy igrzyskom olimpijskim. I zawsze zwycięzcy tychże zawodów traktowani są w kraju niczym prawdziwi bohaterowie, zwłaszcza, kiedy walczą o medale dla swojego państwa. Wiele wzruszających scen na lotniskach, powitanie w kraju, kolacja u prezydenta czy premiera. Wszystko to ma uczcić sukces sportowców i zachęcić ich do dalszych treningów.

Niewątpliwie tego typu elementy należą do jednych z najpiękniejszych w sporcie i mają wielkie znaczenie dla samych zawodników, którzy czują się docenieni. Nie dziwi więc traktowanie ich jak bohaterów - sport urósł bowiem do rangi zwykłej walki, wręcz wojny między danymi klubami o władanie w danej dyscyplinie czy konkurencji. Wygrana w konkursie oznacza chwałę nie tylko dla sportowca, ale i dla klubu lub całego narodu.

Im większy sukces, tym większy podziw kibiców i tym większe zainteresowanie i doping na następnych zawodach. Zawodnicy w pewnej chwili przestają walczyć dla siebie, ale konkurują już dla własnego kraju, klubu, dla wyższych celów. To niezwykle szlachetne zachowanie w sporcie, nastawionym na komercję i reklamę. Sportowcy niewątpliwie są bohaterami, zwłaszcza kiedy osiągają coś wręcz niemożliwego. Kiedy biją rekordy i ustanawiają nowe granice, kiedy idą naprzód wbrew naturze i kiedy z pozycji stuprocentowo straconej wychodzą nagle na prowadzenie - czy można im wtedy odmówić chwały i sławy? Czy tego typu osiągnięcia nie zasługują na miano bohaterskich?

Uzawodowienie sportu, przyczyniło się do zawężenia kręgu wybitnych sportowców. W dzisiejszych czasach aby odnieść sukces trzeba wykazać się wielką cierpliwością i ciężką pracą. Każdy z zawodników podejmuje ów trud ze względu nie tylko na same osiągnięcia, które na pewno są zwieńczeniem włożonej pracy, lecz również dla uznania ze strony kibiców. Emocji związanych z uwielbieniem z ich strony nie da się opisać. Są to chwile, dla których zawodnicy są w stanie pokonać największe wyrzeczenia. Takie by stać się w oczach swoich ulubieńców prawdziwymi, zasługującymi na ten tytuł bohaterami. Zapisanie się na kartach historii, jako osoba zapewniająca uznanie na świecie dla swojego narodu, jest na pewno spełnieniem marzeń każdego z zawodników.

 
Doping w sporcie wyczynowym
Sportowcy, zwłaszcza zwycięzcy, często kreowani są w umysłach fanów i kibiców jako swoiści bohaterowie. Uważa się ich
Duch sportowej rywalizacji - igrzyska olimpijske
Igrzyska olimpijskie są najstarszą tradycją sportową na świecie, mającą swoje początki już w starożytności, gdzie na c
Sztuki walki jako sport
W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się sztuki walki, obejmujące szereg dziedzin sportu, posiadaj
Copyright: © univex.com.pl