Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Sport - rodzaje

Nie od dziś wiadomo, że sport posiada wiele swoich dyscyplin i tylko pewna ich część znana jest powszechnie opinii publicznej jak i samym kibicom. Wiele konkurencji całymi latami pozostaje w cieniu, by w końcu pewnego dnia zniknąć na dobre.

Temu niestety nie da się bezpośrednio zapobiec, choć istnieją już fundacje zajmujące się promowaniem nieznanych i dyscyplin sportowych. To jednak akcje jednostkowe, które nie mogą po prostu przynieść większych i zadowalających efektów. Skupiając się jednak na znanych sportach i konkurencjach sportowych, można je podzielić na szeroką gamę sportów zimowych i letnich, z których większym zainteresowaniem cieszą się te pierwsze.

Sport posiada w sobie taką uniwersalność, że możliwa jest sytuacja, w której konkurencje zimowe będą trenowane w lato, a letnie w zimę. To brzmi trochę absurdalnie, ale w obecnych czasach nie jest niczym niezwykłym. Innym kryterium podziału jest podział na sport drużynowy i indywidualny, z uwzględnieniem na ten drugi typ, który liczy więcej dyscyplin. Przejawia się w tym więc także oryginalność poszczególnych sportowców, nauczonych liczyć jedynie na siebie. Istnieje też trzecie kryterium podziału na dyscypliny typowo męskie i typowo kobiece, jednak obecnie w dwudziestym pierwszym wieku sprowadza się to do tego, że oba rodzaje mogą być uprawiane przez każdą z płci. Kobiety ścigają się więc samochodami, a mężczyźni uprawiają gimnastykę artystyczną lub wykonują i trenują inne dziedziny sportu, niż mogłoby się to wydawać za logiczne.

Dyscypliny sportu możemy podzielić pod wieloma względami, jednak same podziały powoli zacierają się. Co w dawnych czasach uważane było za domenę mężczyzn teraz zmienia swoje oblicze i dopuszcza do rywalizacji także kobiety. O dziwo obawy o to, że nie na dają się one do uprawiania ich były całkowicie niesłuszne. Kobiety udowadniają, że należy traktować je na równi z mężczyznami. Radzą sobie podobnie dobrze jak i oni. Nie ustępują im i rzec by nawet można, że mogłyby z nimi konkurować. Także podział między sportami letnimi i zimowymi zaciera się. Biorąc pod uwagę chociażby skoki narciarskie. Letnia ich odmiana kiedyś traktowana głównie treningowo, teraz zyskuje coraz to więcej kibiców. Przyciąga uwagę także sponsorów, którzy w znacznej mierze przyczyniają się do popularyzacji skoków na igelicie.

 
Doping w sporcie wyczynowym
Sportowcy, zwłaszcza zwycięzcy, często kreowani są w umysłach fanów i kibiców jako swoiści bohaterowie. Uważa się ich
Duch sportowej rywalizacji - igrzyska olimpijske
Igrzyska olimpijskie są najstarszą tradycją sportową na świecie, mającą swoje początki już w starożytności, gdzie na c
Sławni sportowcy niczym bohaterowie narodowi
Sportowe emocje na wysokim poziomie towarzyszą każdym większym zawodom: mistrzostwom świata, mistrzostwom Europy czy i
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl