Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Sztuki walki

Zarówno w Polsce jak i na świecie istnieje bardzo dużo szkół sztuk walki, które różnią się od siebie, lecz generalnie nauczają one sposobów fizycznego pokonania przeciwnika w starciu bezpośrednim.

Zdecydowana większość wschodnich szkół sztuk walki oprócz fizycznego przygotowania człowieka do walki stawia również na jego rozwój psychiczny i duchowy. Elementy medytacji rozwijają sferę duchową, lecz aktualny stan wiedzy nie pozwala na efektywne zweryfikowanie rozwoju sfery duchowej w którymkolwiek zakresie życia ludzkiego.

Uderzenia, kopnięcia, chwyty, przyduszanie, rzuty, dźwignie to elementy, z których mogą się składać sztuki walki. W dzisiejszych czasach istnieją dwa kierunki rozwoju szkół walki. Pierwszy z nich to rozwój duchowy i utrzymanie tradycyjnych wartości (karate shotokan, aikido). Inne szkoły, takie jak większość szkół Kyokushin czy Taekwondo zostały zmuszone to rozbudowania procesu treningowego, w celu bycia bardziej konkurencyjnym wobec nowych systemów walki oraz ciągle zmieniających się zasad. Dla nas najbardziej rozwiniętym pod względem walk krajem jest Japonia lub Chiny, dzieje się dlatego, że naoglądamy się różnych filmów, w których występują tacy właśnie karatecy.

A z tymi krajami związani są bardzo znani i profesjonalni fighterzy, tacy jak Bruce Lee czy inni, których wymieniać zeszło by się bardzo długo. Trzeba jednak przyznać, że Polska jest krajem, w której sztuki walki i ich technika jest rozwinięta na bardzo wysokim poziomie. Przecież zapisanie się na kursy doszkalające obojętnie jakiej walki w dzisiejszych czasach nie stanowi nam żadnego nawet najmniejszego problemu. Ponadto do wyboru mamy ogrom dziedzin i rodzajów, które wybrać jest naprawdę bardzo trudno. A umiejętność walczenia w dzisiejszych czasach sprawdza się praktycznie na każdym kroku i każdemu z nas jest bardzo potrzebne. Codziennie może przytrafić się nam trudna sytuacja, z której większość ludzi wychodzi poszkodowanych, lecz temu da się zapobiec i da się to zmienić, wystarczy tylko trochę chęci. Mowa tu oczywiście o napadach i zaczepkach.

 
Fitness - Ćwiczenia dla zdrowia i urody
Ćwiczenia fizyczneZbliża się sezon, w którym wykazujemy się stosunkowo małą aktywnością fizyczną, siedzimy zamk
Ćwiczenia fizyczne a odchudzanie
Praktycznie każda osoba odchudzająca się pragnie by proces ten przebiegał jak najszybciej. Istnieje parę sposobów, któ
Siłownia - jak ją dobrze wybrać?
SiłowniaNa co zwrócić uwagę decydując się na wybór siłowni? Pytanie z pozoru proste zwłaszcza dla mieszka
Copyright: © univex.com.pl