Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Sztuki walki jako sport

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się sztuki walki, obejmujące szereg dziedzin sportu, posiadające swoje korzenie przede wszystkim na Bliskim Wschodzie.

Swego czasu uważano, że jest to sport adresowany przede wszystkim dla mężczyzn, wiąże się bowiem głównie z użyciem siły. Bez wątpienia jest to oczywisty fakt, nie mniej jednak należy pamiętać, iż sztuki walki opierają się na odpowiedniej koordynacji poszczególnych części ciała i umysłu.

Ogólnie rzecz ujmując można stwierdzić, iż sztuki walki umiejętność właściwego posługiwania się umysłem i ciałem. Właściwie prowadzone działania w tym zakresie umożliwiają zarówno podniesienie sprawności fizycznej, jak i zdobycie dodatkowych umiejętności, umożliwiających podjęcie odpowiednich działań obronnych w momencie zagrożenia. Obecnie sztuki walki cieszą się zainteresowaniem wśród wielu ludzi, bez względu na wiek i płeć. Rzecz jasna, treningi i stopień trudności jest dostosowywany do płci, wieku i możliwości fizycznych konkretnej osoby, dzięki temu nie ma obawy, iż powstanie jakiekolwiek zagrożenie dla trenującego. Warto jednak zauważyć, że każdy człowiek traktuje ten rodzaj sportu indywidualnie i zgoła inaczej go odbiera.

W przypadku dzieci jest to przede wszystkim zabawa pozwalająca zdobyć dodatkowe umiejętności i sprawność fizyczną. Kobiety traktują sztuki walki jako naukę elementów samoobrony, fakt posiadania umiejętności odpowiednich chwytów sprawia, że czują się bezpieczniejsze i bardziej pewne siebie. Dla mężczyzn sztuki walki to przede wszystkim sposób na sprawdzenie własnych możliwości fizycznych, a także możliwość właściwego wykorzystania własnej energii. Ogólnie wiadomo, że treningi zaczynają się od podstawowych elementów, obejmujących właściwą koordynację ciała i umysłu. Warto także podkreślić, iż w tym przypadku istotna jest spostrzegawczość oraz realna ocena sytuacja. Niekiedy można spotkać się ze stwierdzeniem, że sztuki walki to odmiana bójki. Jest nader mylna opinia.

Sztuki walki to swoista umiejętność wykorzystywania własnych możliwości fizycznych. Warto także dodać, że sztuki walki różnią się między sobą sposobem i poniekąd charakterem, dlatego też każdy może znaleźć dziedzinę, w której będzie spełniał swoje marzenia.

 
Doping w sporcie wyczynowym
Sportowcy, zwłaszcza zwycięzcy, często kreowani są w umysłach fanów i kibiców jako swoiści bohaterowie. Uważa się ich
Duch sportowej rywalizacji - igrzyska olimpijske
Igrzyska olimpijskie są najstarszą tradycją sportową na świecie, mającą swoje początki już w starożytności, gdzie na c
Sławni sportowcy niczym bohaterowie narodowi
Sportowe emocje na wysokim poziomie towarzyszą każdym większym zawodom: mistrzostwom świata, mistrzostwom Europy czy i
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl