Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Trening bicepsa

Zaokrąglony i potężny biceps to marzenie wielu mężczyzn. W gruncie rzeczy wszyscy początkujący amatorzy kulturystyki chcieli by aby to właśnie ten mięśnie był u nich partią dominującą. Nic dziwnego, wszakże widać go nawet w koszulce, a i jest on oznaką siły drzemiącej w mężczyźnie.

Trening bicepsów nie różni się praktycznie niczym od treningu innych partii mięśniowych, z tym, że warto wykonywać go w super serii z tricepsem, czyli łącząc dwa ćwiczenia po sobie, aby uzyskać lepszy efekt, tak zwanej "pompy" - czyli momentu, w którym mięsień jest najbardziej ukrwiony, a co za tym idzie największy.

Biceps, tak jak i triceps to grupy mięśni niewielkich, bez porównania do nóg czy pleców; co za tym idzie wystarczająco jest ażebyśmy wykonywali trening "łap" raz w tygodniu w systemie trzy ćwiczenia po trzy serie, oczywiście w superserii. Nie ma co zwiększać ilości, gdyż poprawnie wykonane ćwiczenia dadzą nam zdecydowany efekt. Podczas ćwiczeń powinniśmy skupić się na fazie negatywnej każdego powtórzenia - czyli na momencie opuszczania ciężaru.

Ruch ten winien być wykonywany zdecydowanie wolniej, aniżeli jego odpowiednik w postaci fazy pozytywnej. Podstawowe ćwiczenia takie jak uginanie sztangi czy też uginanie hantli nie powinny być wykonywane przez nas do maksymalnego rozciągnięcia mięśnia w ruchomości stawu łokciowego. Jest to niepotrzebne, wystarczy nam krótszy, aczkolwiek dokładniejszy ruch, z odpowiednio dobranym ciężarem, aby skutecznie stymulować biceps do wzrostu i osiągania wymarzonych efektów.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening klatki piersiowej
Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy ty
Copyright: © univex.com.pl