Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Trening bicepsa

Zaokrąglony i potężny biceps to marzenie wielu mężczyzn. W gruncie rzeczy wszyscy początkujący amatorzy kulturystyki chcieli by aby to właśnie ten mięśnie był u nich partią dominującą. Nic dziwnego, wszakże widać go nawet w koszulce, a i jest on oznaką siły drzemiącej w mężczyźnie.

Trening bicepsów nie różni się praktycznie niczym od treningu innych partii mięśniowych, z tym, że warto wykonywać go w super serii z tricepsem, czyli łącząc dwa ćwiczenia po sobie, aby uzyskać lepszy efekt, tak zwanej "pompy" - czyli momentu, w którym mięsień jest najbardziej ukrwiony, a co za tym idzie największy.

Biceps, tak jak i triceps to grupy mięśni niewielkich, bez porównania do nóg czy pleców; co za tym idzie wystarczająco jest ażebyśmy wykonywali trening "łap" raz w tygodniu w systemie trzy ćwiczenia po trzy serie, oczywiście w superserii. Nie ma co zwiększać ilości, gdyż poprawnie wykonane ćwiczenia dadzą nam zdecydowany efekt. Podczas ćwiczeń powinniśmy skupić się na fazie negatywnej każdego powtórzenia - czyli na momencie opuszczania ciężaru.

Ruch ten winien być wykonywany zdecydowanie wolniej, aniżeli jego odpowiednik w postaci fazy pozytywnej. Podstawowe ćwiczenia takie jak uginanie sztangi czy też uginanie hantli nie powinny być wykonywane przez nas do maksymalnego rozciągnięcia mięśnia w ruchomości stawu łokciowego. Jest to niepotrzebne, wystarczy nam krótszy, aczkolwiek dokładniejszy ruch, z odpowiednio dobranym ciężarem, aby skutecznie stymulować biceps do wzrostu i osiągania wymarzonych efektów.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening klatki piersiowej
Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy ty
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl