Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy tym swój tors. Klatka piersiowa to według wielu mężczyzn najważniejszy mięsień jaki posiadają.

Z tego stereotypu biorą się później błędne przekonania dotyczące treningu, które to stawiają aktony piersiowe na pierwszym miejscu, przez co zaniedbywane są inne partie mięśniowe.

W kręgach kulturystycznych mówi się o tym, że klatka i biceps to popularny zestaw imprezowicza, który najczęściej odpuszcza plecy i barki, nie wspominając już o nogach. Istnieją różne szkoły treningu klatki piersiowej. Arnold Schwarzenegger wykonywał powtórzenia na tą grupę mięśniową wraz z mięśniami pleców, wykonując superserie, polegając na powtarzaniu po sobie danych ćwiczeń partii antagonistycznych, które łącznie tworzą jedną serię.

Ronnie Coleman - ośmiokrotny mistrz świata w kulturystyce wykonywał wyciskanie na ławeczce, rozpiętki, a także wyciskania żołnierskie razem z treningiem barków i tricepsów. Oba te sposoby są dobre. Od nas zależy, który z nich wybierzemy. Warto pamiętać o tym jednak, że jeżeli jesteśmy początkującymi zawodnikami to warto operować niemal maksymalnym ciężarem, który jesteśmy w stanie podnieść.

Wykonać od czterech do góra ośmiu powtórzeń, dzięki czemu przyrost masy jak i siły będzie momentalnie zauważalny. W zupełności wystarczy nam jeden dzień treningowy pod klatkę i na przykład biceps lub barki, na którym wykonamy cztery ćwiczenia po cztery serie, nie wliczając w to serii rozgrzewkowych.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening bicepsa
Zaokrąglony i potężny biceps to marzenie wielu mężczyzn. W gruncie rzeczy wszyscy początkujący amatorzy kulturystyki ch
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl