Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy tym swój tors. Klatka piersiowa to według wielu mężczyzn najważniejszy mięsień jaki posiadają.

Z tego stereotypu biorą się później błędne przekonania dotyczące treningu, które to stawiają aktony piersiowe na pierwszym miejscu, przez co zaniedbywane są inne partie mięśniowe.

W kręgach kulturystycznych mówi się o tym, że klatka i biceps to popularny zestaw imprezowicza, który najczęściej odpuszcza plecy i barki, nie wspominając już o nogach. Istnieją różne szkoły treningu klatki piersiowej. Arnold Schwarzenegger wykonywał powtórzenia na tą grupę mięśniową wraz z mięśniami pleców, wykonując superserie, polegając na powtarzaniu po sobie danych ćwiczeń partii antagonistycznych, które łącznie tworzą jedną serię.

Ronnie Coleman - ośmiokrotny mistrz świata w kulturystyce wykonywał wyciskanie na ławeczce, rozpiętki, a także wyciskania żołnierskie razem z treningiem barków i tricepsów. Oba te sposoby są dobre. Od nas zależy, który z nich wybierzemy. Warto pamiętać o tym jednak, że jeżeli jesteśmy początkującymi zawodnikami to warto operować niemal maksymalnym ciężarem, który jesteśmy w stanie podnieść.

Wykonać od czterech do góra ośmiu powtórzeń, dzięki czemu przyrost masy jak i siły będzie momentalnie zauważalny. W zupełności wystarczy nam jeden dzień treningowy pod klatkę i na przykład biceps lub barki, na którym wykonamy cztery ćwiczenia po cztery serie, nie wliczając w to serii rozgrzewkowych.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening bicepsa
Zaokrąglony i potężny biceps to marzenie wielu mężczyzn. W gruncie rzeczy wszyscy początkujący amatorzy kulturystyki ch
Copyright: © univex.com.pl