Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Trening na masę - porady

Wiele osób zastanawia się jak zacząć przygodę z kulturystyką co i jak należy robić żeby były efekty. Odpowiedzi jest naprawdę dużo zwłaszcza w Internecie - ale... kto mówi prawdę?Odpowiedź - wszyscy po trosze. Początek nie zależy od Waszych finansów - wszystko zależy od Was nie od tego jakie i za ile odżywki kupicie. Odradzam używanie sterydów, bo to nie jest dobry początek.

Powinniśmy patrzeć na siebie a nie na mięśniaków obok i skupić się na wykonywanych ćwiczeniach. Czasem ciężko jest uzyskać pomoc od innych, ponieważ ich wysiłki trzymają w tajemnicy, a powiem Wam że to bardzo proste i zależy od silnej woli.

Podam wam kilka wskazówek dzięki którym wasza sylwetka i siła bardzo się poprawi w zaledwie 4-6 miesięcy, a wszystko zależy od waszego zaangażowania. Na pewno nie możecie skracać sobie ćwiczeń bo macie dość albo dzisiaj ćwiczyłem dużo to jutro już nie muszę tyle, to tak nie działa niestety. Więc zacznijmy od początku czyli ile czasu i co robimy. Mamy 7 dni tygodnia z czego ćwiczymy tylko 5 reszta na regenerację, ale dietę pilnujemy 7 dni w tygodniu to akurat jest ważniejsze niż odżywki. Nasz budżet na odżywki na początek to 50zł pierwszy miesiąc bo kupujemy jedynie białko na noc.

  • Poniedziałek rozplanowujemy sobie ćwiczenia najcięższe czyli wyciskanie, biceps, barki (to jedynie przykład) każdy powinien ustalać ćwiczenia według siebie tak żeby oprócz mięśni dawały zadowolenie.
  • Wtorek bieganie najlepsze są interwały.
  • Środa siłownia uwzględniamy nogi.
  • Czwartek bieganie ale nie mniej niż pół godziny bez ociągania się.
  • Piątek siłownia również z nogami.

Pamiętajmy o posiłkach tzn 4-6 dziennie optymalnie 5 rano najwięcej węglowodanów po południu i wieczór białko i odżywka białkowa. Żadnych słodycz i cukru to podstawa. Po około miesiącu dwóch możemy zakupić pierwsze odżywki tzn. przed treningówkę dla uzyskania lepszych wyników i delikatnie odżywkę kreatynową pamiętając że kreatyna działa słabo na brzuch dlatego po miesiącu dwóch odstawiamy i staramy się używać odżywek bez kreatyny chyba że ktoś chce masować.

Powyżej podałem parę wskazówek dzięki którym wasz start będzie łatwiejszy zasad jest naprawdę dużo i ciężko jest je przestrzegać więc zastanówcie się czy tego chcecie.

 
Podstawy treningu na masę
Najpierw masa, potem masa. To żartobliwe stwierdzenie z pewnością znają ci, którzy mają już za sobą pierwsze doświadcz
Sklepy dla kulturystów - ceny i asortyment
Kulturyści nie uznają półśrodków. Mają duże wymagania i muszą być one spełnione. Niestety piękna sylwetka nie pojawia
Kulturystyka - fakty i mity
Witam serdecznie wszystkich uprawiających kulturystykę od dawna, tych co dopiero zaczęli i ciągle się uczą, jak i tych
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl