Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

Trening na masę - porady

Wiele osób zastanawia się jak zacząć przygodę z kulturystyką co i jak należy robić żeby były efekty. Odpowiedzi jest naprawdę dużo zwłaszcza w Internecie - ale... kto mówi prawdę?Odpowiedź - wszyscy po trosze. Początek nie zależy od Waszych finansów - wszystko zależy od Was nie od tego jakie i za ile odżywki kupicie. Odradzam używanie sterydów, bo to nie jest dobry początek.

Powinniśmy patrzeć na siebie a nie na mięśniaków obok i skupić się na wykonywanych ćwiczeniach. Czasem ciężko jest uzyskać pomoc od innych, ponieważ ich wysiłki trzymają w tajemnicy, a powiem Wam że to bardzo proste i zależy od silnej woli.

Podam wam kilka wskazówek dzięki którym wasza sylwetka i siła bardzo się poprawi w zaledwie 4-6 miesięcy, a wszystko zależy od waszego zaangażowania. Na pewno nie możecie skracać sobie ćwiczeń bo macie dość albo dzisiaj ćwiczyłem dużo to jutro już nie muszę tyle, to tak nie działa niestety. Więc zacznijmy od początku czyli ile czasu i co robimy. Mamy 7 dni tygodnia z czego ćwiczymy tylko 5 reszta na regenerację, ale dietę pilnujemy 7 dni w tygodniu to akurat jest ważniejsze niż odżywki. Nasz budżet na odżywki na początek to 50zł pierwszy miesiąc bo kupujemy jedynie białko na noc.

  • Poniedziałek rozplanowujemy sobie ćwiczenia najcięższe czyli wyciskanie, biceps, barki (to jedynie przykład) każdy powinien ustalać ćwiczenia według siebie tak żeby oprócz mięśni dawały zadowolenie.
  • Wtorek bieganie najlepsze są interwały.
  • Środa siłownia uwzględniamy nogi.
  • Czwartek bieganie ale nie mniej niż pół godziny bez ociągania się.
  • Piątek siłownia również z nogami.

Pamiętajmy o posiłkach tzn 4-6 dziennie optymalnie 5 rano najwięcej węglowodanów po południu i wieczór białko i odżywka białkowa. Żadnych słodycz i cukru to podstawa. Po około miesiącu dwóch możemy zakupić pierwsze odżywki tzn. przed treningówkę dla uzyskania lepszych wyników i delikatnie odżywkę kreatynową pamiętając że kreatyna działa słabo na brzuch dlatego po miesiącu dwóch odstawiamy i staramy się używać odżywek bez kreatyny chyba że ktoś chce masować.

Powyżej podałem parę wskazówek dzięki którym wasz start będzie łatwiejszy zasad jest naprawdę dużo i ciężko jest je przestrzegać więc zastanówcie się czy tego chcecie.

 
Podstawy treningu na masę
Najpierw masa, potem masa. To żartobliwe stwierdzenie z pewnością znają ci, którzy mają już za sobą pierwsze doświadcz
Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki
Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się pod koniec lat 40 w USA. Od tego czasu jed
Sklepy dla kulturystów - ceny i asortyment
Kulturyści nie uznają półśrodków. Mają duże wymagania i muszą być one spełnione. Niestety piękna sylwetka nie pojawia
Copyright: © univex.com.pl