Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu

Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna kon...

Podstawy treningu siłowego

Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem ...

Trening klatki piersiowej

Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na...

67Plan treningowy - w kulturystyce ważne jest planowanie.

Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć podczas ćwiczenia na siłowni/(np. budowanie masy, siły, poprawa wytrzymałości, regeneracja, itd.). Można też prowadzić zeszyt treningowy w którym będzie się zapisywało co się zrobiło na danym treningu. Nasze treningi powinny być ukierunkowane na wyznaczony cel i w związku z tym powinny różnić się od siebie.

Więcej…

56Kulturystyka, jogging, fitness i siłownia, najróżniejsze treningi i ćwiczenia, które pozwalają nam zdobyć i zachować upragnioną sylwetkę, kondycję oraz zdrowy tryb życia. Obecnie nie każdy odnajduje czas na poprawę swojej formy. Żyjemy szybko i w wolnych chwilach wolimy po prostu odpocząć. Nie należy jednak zaniedbywać tego co najważniejsze, czyli własnego zdrowia. Dlatego warto wybrać dla siebie jedną odpowiednią porę i regularnie przestrzegać aktywności fizycznej. Wybór pory własnych ćwiczeń jest jak najbardziej indywidualny i to od Ciebie zależy kiedy możesz poświęcić na to swój czas.

Więcej…

69Kulturystyka jak każdemu wiadomo, chociaż może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jest to ciężki kawałek chleba. Uprawiający ten sport musi dużo się napocić, napracować i włożyć wiele wysiłku w to, aby ten trud w końcu przyniósł oczekiwane efekty. Siłownia i praca nad swoją sylwetką to ogromna harówka i wielokrotna walka ze sobą. Walka z własnymi słabościami, ze swoim ciałem,która jednak po długim czasie może zaowocować poczuciem wielkiej siły, zadowolenia. Taki wysiłek, zaangażowanie w to co robimy przyniesie efekty w postaci lepszego samopoczucia, polepszenia kondycji. Jak zresztą wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Więcej…
Trening nóg na siłowni

Po co ćwiczyć nogi? Skoro chce się tylko dobrze wyglądać. Otóż odpowiedź jest prosta. Co nam da ćwiczenie reszty ciała bez nóg? Będziemy wyglądać co najmniej śmiesznie. Chude nogi, na których nie widać żadnego mięśnia w połączeniu z dużo lepiej rozbudowaną górą, gdzie mięśnie się wylewają.

Każdy spektator, który zauważy takiego "kulturystę" pomyśli, że wygląda jak "kogut". A przecież nie chcemy, żeby inni się z nas nabijali tylko podziwiali nas za naszą determinację i wygląd. Wszystko musi mieć swoje proporcje.

Poświęcanie jednego dnia treningu w tygodniu na pewno nam nie zaszkodzi, a co więcej powinno nam pomóc. Jeśli ktoś lubi jazdę na rowerze, bieganie czy też spacery po górach to wzmocnione mięśnie nóg będą dla niego dodatkową energią. Nie będzie odczuwał takiego zmęczenia czy też bólu nóg, gdyż będą one przyzwyczajone. Do tego nasza sylwetka będzie proporcjonalna i będziemy po prostu wyglądać dobrze. Każdy początkujący użytkownik siłowni myśli tylko o robieniu klatki i bicepsów, co jest ogromnym błędem. Ćwiczenie jedynie wybranych partii ciała to za mało.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń warto przygotować się do tego szperając w internecie i szukając odpowiednich informacji na temat tego jak i co ćwiczyć. Dzięki temu będziemy mogli poznać opinię bardziej doświadczonych użytkowników, którzy jednak mają pewną wiedzę na ten temat. Wielu z nich na pewno nie miało tak dobrze i musiało się uczyć wszystkiego na swojej skórze, lecz nowi użytkownicy mają wszystko podane na tacy, uczą się na błędach innych co działa na ich korzyść. Ćwiczenie nóg jest bardzo opłacalne.

 
Plan treningowy - podstawa skutecznego treningu
Tworzenie masy mięśniowej nie wymaga większego zachodu - jest to naturalna konsekwencja ćwiczeń i nieumiejętnego dobo
Podstawy treningu siłowego
Trening siłowy zakładający małą liczbę powtórzeń ze średnim lub dużym ciężarem (lub z masą ciała) powinien opierać się
Trening klatki piersiowej
Wakacje w pełni, więc każdy z nas chciałby bez krępowania się zdjąć koszulkę na plaży czy na basenie eksponując przy ty
Ważne informacje dotyczące treningu

Podczas treningu zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, jest to wręcz...

Odżywki na siłowni

Większość ludzi, którzy ćwiczą na siłowni, po czasie kiedy zobaczą że nie przyc...

Czym jest kulturystyka? Zalety uprawiania kulturystyki

Kulturystyka to niezwykle trudna dyscyplina sportowa, która wyodrębniała się po...

Copyright: © univex.com.pl